Fagyöngy méhészet
Menü
 
Mézről
 
Termékeink
 
Óra
 
Statisztika
Indulás: 2013-02-03
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Elfelejtettem a jelszót
 
A méz mint gyógyszer

       Természetes gyógyszer a konyhában    

  Sokszor a gyógyítás eszköze a természetben rejlik

 

A népi gyógyászatban köztudottan nagy szerepe volt a méznek, mert azt állították, hogy " egy kaptár méz, még akár tíz orvossal is felér ".

 A mézről elsősorban azt kell tudnunk, hogy jelentős baktériumölő hatása van, persze rendszeressen fogyasszunk belőle, annál jobb eredményt érünk el.

 A mézben számos hatóanyag és vitamin megtalálható, de lássuk, melyek ezek:Először is a mézben hatféle úgynevezett szerves sav található meg, melyek segítik az emésztést, sőt, fokozzák az étvágyunkat is. Emellett nagy mennyiségben tartalmaz C-, B1-, és B2 vitaminokat. Fertőtlenítő hatása is bizonyított, mivel az az enzim, amit a méhek az átalakító tevékenységükhöz használnak, baktériumölő hatású. Pontosan ez az oka annak, hogy kiválóan gyógyítja a horzsolásos, zúzott bőrfelületeket (persze csak folyékony állapotában), de meghűléses betegségek kezeléséhez is kitűnő.

 Kutatók szerint ugyanis a méz lelassítja a kórokozók fejlődését. Gyógyhatását mással is indokolták. A méz ugyanis szirupos állagának köszönhetően távol tartja a sérüléstől a kórokozókat, másrészt magas cukortartalma hátráltatja a kórokozók további fejlődését. Azt is bizonyították kutatók, hogy a méz halmazállapota és cukortartalma miatt háromszor gyorsabban pusztítja el az úgynevezett mikrobákat, mint a mesterségesen előállított, hasonló célra gyártott oldatok. A mézben tudjuk, hogy jelentősen van egyszerű cukor (gyümölcscukor és szőlőcukor), hiszen az íze is ezt bizonyítja. Ez a cukor viszont gyorsan, átalakulás nélkül felszívódik, ezért hamar képes megszüntetni az izomfáradtságot.

  A fent említett tulajdonságai mellett még nyugtató hatással is büszkélkedhet.
A kozmetikában főleg különféle pakolások, krémek alapanyagaként használják fel, mert hidratálja, és bársonyossá teszi a bőrt.

 

A méz Hétszer erősebb az antibiotikumoknál!

A méz, amit Kanadában is generációk óta használnak a fájós torkok kezelésére teában vagy forró vízben oldva, hamarosan az antibiotikumok helyére léphet a makacs fül-, orr- és torokfertőzések gyógyításában - olvasható egy új tanulmányban... és mesélik öregeink.

Az Ottawa Egyetem orvosai vizsgálataik során azt találták, hogy a közönséges méz megöli azokat a baktériumokat, amelyek az arcüreggyulladást okozzák, és legtöbb esetben hatékonyabbnak bizonyul, mint az antibiotikumok. "Ez bámulatba ejtő" - mondta Joseph Marson kutató a méhek azon képességéről, hogy képesek a virágport hatásos gyógyszerré alakítani.
Az előzetes vizsgálatokat nem élő embereken, hanem laboratóriumban végezték, de a "szuperbaktériumot", a meticillin-rezisztens Staphylococcus aureust (MRSA) használták fel, amely antibiotikumoknak fokozottan ellenálló. A hamarosan kezdődő humán vizsgálatok során egy mézoldatot fognak használni "hogy kiűzzék a taknyot az arcüregből" - nyilatkozta az AFP-nek Marson, igen őszinte stílusban.
A kutatók eddig az új-zélandi manuka mézet és a jemeni sidr mézet vizsgálták. Mindkettő megölte a folyadékban szabadon úszó baktériumokat, valamint a biofilmek 63-91 százalékát - ezek olyan, a mikroorganizmusok által képzett védőrétegek, amelyek beborítják az arcüreget, a húgycsövet, a katétereket és a szívbillentyűket, hogy megvédjék a baktériumokat a hagyományos gyógyszerektől, így gyakran krónikus fertőzések jönnek létre. A leghatásosabb antibiotikum, a rifampin a kísérletekben a biofilmminták mindössze 18 százalékát pusztította el. Ez kimagasló eredmény.
"
Ma sem vagyunk még biztosak abban, hogy hogyan pusztítja el a méz a baktériumokat" - mondta Mason, megjegyezve, hogy "nem minden méz azonos hatékonyságú" és a gyógyító hatás pontos mechanizmusának felderítésére szólít fel. Korábbi kutatások kimutatták a méz gyógyító erejét fertőzött sebek esetén is.

 

"Csoda" a kaptárból

  A mézben lévő vitaminok segítik az anyagcsere-folyamatokat és a belső elválasztású mirigyek működését, így erősítik a szervezet építő tevékenységét, javítják a szöveteket és pótolják a vitaminveszteségeket.

  Az eterikus és gyantatartalmú anyagok enyhe doppingoló hatásúak, különösen a vérkeringési és az idegrendszerben. Megállapított tény, hogy a méznek immunerősítő tulajdonsága van, növeli a fehér és a vörös vérsejtek munkáját és mennyiségét, ezáltal a szervezet ellenállását növeli a fertőzések, a betegségek és a kedvezőtlen életkörülményekkel szemben.

  A méz fehérjetartalma az enzimek és a hormonok képződésében játszik szerepet, valamint az építőfunkciókban.

  Az ásványi anyagok, a mikroelemek az idegrendszeri működést serkentik, a szövetek lélegzését biztosítják, a vérképző folyamatokat szabályozzák.

  A mézben lévő fermentanyagok az emésztési, az anyagcsere- és a kiválasztási funkciókat könnyítik, valamint az ételek felszívódását és beépülését.

  A méznek növekedést segítő tulajdonsága is van, az ősidőktől a gyerekek alapvető ételei közé sorolták.

  A régi kultúrákban sebek kezelésére használták a méz antibakteriális hatását. A benne lévő szerves savak irritációja serkenti a sebek öntisztító és védelmi folyamatait. Az antibiotikus tulajdonságot maguk a méhek képzik a mézben.

  A virágporban lévő flavonidok a sejtek regenerálódását segítik elő. A méz folyamatos fogyasztásakor a szervezetbe jutó hatóanyagok – annak ellenére, hogy kis mennyiségűek – ott hatnak, ahol a gyulladásos, gennyes folyamat zajlik, pl. a gyomorfekélynél, a méhnyak eróziójánál, a sebeknél.

 

A méz képes elpusztítani a kórokozó baktériumokat! 

         

Kapcsolódó kép     

  Dr. W. G. Sackett a kolorádói mg-i intézet bakteriológusa elhatározta, hogy végére jár a dolgoknak! Sok mende - monda keringett közszájon a méz áldásos hatásáról, de a professzor cáfolhatatlan bizonyítékokat akart szerezni, mivel Ő sem hitt abban, hogy a méz képes elpusztítani a kórokozó baktériumokat!

 
Fogta magát és tiszta mézre baktériumtenyészeteket kent fel. Ő lepődött meg a legjobban, sőt alig hitt a szemének, amikor azt tapasztalta, hogy néhány óra, ill. nap leforgása alatt valamennyi baktériumot elpusztította a méz.

  A hastífusz kórokozói 48 órán belül-, a hozzá hasonló A és B tífuszt okozó mikroorganizmusok, (melyek ürülékben és vizeletben fordulnak elő), 5 óra alatt elpusztultak!

 
A hurutos tüdőgyulladás kórokozói 4 nap alatt pusztultak el. A vérhas kórokozójával 10 óra alatt végzett a méz! A gennyes tályogokat, a mellhártyagyulladást, a hashártyagyulladást előidéző baktériumokat is elpusztította a méz.

 
Nemcsak dr. Sackett, hanem dr. A. P. Sturtevant, a washingtoni rovartani intézet bakteriológusa, valamint A. G. Lockhead ottawai bakteriológus és még sokan mások, gyakorlati kísérleteik eredményeként kimutatták azt, hogy a méz elpusztítja a veszélyes kórokozókat.

 
E
nnek az a magyarázata, hogy a kórokozók, nem képesek a mézben élni, mivel a méz kivonja belőlük a vizet. Ez elsősorban a méz kálium tartalmának köszönhető…

 
Azt tudjuk, hogy az emberiségnek évezredeken át a méz volt az édesítőszere! (A cukorrépa, a cukornád, stb. csak az utóbbi évszázadokban terjedt el…)

 
A méz vasat, rezet, mangánt szilíciumot, klórt, meszet, káliumot, nátriumot, foszfort, alumíniumot és magnéziumot tartalmaz. Ezen túl egy sor létfontosságú vitamin is megtalálható a mézben. Egyes növények virágporában sokkal több C-vitamin van, mint a legtöbb gyümölcsben, vagy zöldségben. A méz C vitaminja sokkal tartósabb, mint pl. a citromban, vagy a kiviben lévő C-vitamin források! (A természetes mézben állandóam van virágpor, tehát a vitaminok is jelen vannak.)

  Talán kissé hihetetlenül hangzik, de napi két evőkanál méz rendszeres fogyasztásával az emberi szervezet összes fontos ásványi anyagát, sőt a vitaminkészlet nagy részét is pótolni tudjuk. Az egy más kérdés, hogy az ember veséje a mézet tűri a legjobban! A méz fogyasztása nyugtatóan hat a szervezetre, elősegíti a jó alvást, a szervezet kívánatos pihentetését.

 

A méz több mint táplálék: Gyógytermék  

Álmatlanság - egy szűk evőkanálnyi méz egy bögre meleg tejben elkeverve csodákat tesz, igazi nyugtató.

Hiperaktivitás - mindenben helyettesítsd a cukrot mézzel. A finomított cukor (pl.kristálycukor) teljesen felpörgeti a szervezetet, megfosztja az idegrendszert a vitaminoktól, és akár viselkedési zavarokat is okoz, viszont tápértéke egyáltalán nincs.

Ágybavizelés - egy teáskanálnyi méz lefekvés előtt segít a vízvisszatartásban, és nyugtatólag hat a félelmekkel szemben.

Orrdugulás, Nátha - egy szűk evőkanál mézet oldj fel Egy kisebb lábos vízben, és inhalálj vele törölköző alatt. Nagyon hatékony! Vagy feküdj hanyatt és egy-egy babnyi nagyságú mézet folyass le az orrlyukakon, napi 2-3 alkalommal.

Kimerültség - az ókori görög sportolók is mézet fogyasztottak az állóképességük javítására versenyek előtt, és a regenerálódásra versenyzés után. Oldj fel egy rész mézet négy rész vízben, majd tartsd a hűtőben, és abból kortyolgass egy-egy kanálnyit.

Mélytisztító arcra - keverj el egy rész mézet egy rész zabliszttel, és kend fel az arcodra. Hagyd hatni fél órát, majd mosd le. Pattanásos, aknés bőrrel csodát tesz.

Hajkondicionáló - keverj el egy rész mézet egy rész olívaolajjal, dörzsöld be a hajba, majd csavard meleg törölközőbe. Hagyd rajta legalább tíz percig, és öblítsd ki. Nagyon jót tesz a fejbőrnek is, fényes, rugalmas lesz tőle a hajad.

Izületi gyulladás - Keverj el egy rész mézet egy rész almaecettel, majd higítsd fel vízzel ízlés szerint. Javítja az emésztést, ezáltal a fogyást is segíti.
 

Torokfájás - egy teáskanál mézet olvassz meg a szádban, majd csurgasd le a torkodon. Enyhíti a gyulladást.
 

Stressz - a vízben feloldott méz stabilizáló hatással bír, kiegyenlít. Egy rész mézet oldj fel négy rész vízben.

Tartósítószer - ha cukor helyett mézet használsz a süteményekben, tovább maradnak frissek. A recept folyadéktartalmát csökkentsd egyötödével, hogy a méz mennyiségét kompenzáld.

Babáknak - egy éves kor felett keverd az ételébe, esetleg az italába: négy teáskanállal adj egy üveghez. Minél "darabosabb" a mozgása, annál több mézet érdemes adni a babának.

 

Csontritkulás - a kutatások szerint napi egy teáskanál méz segíti a kalcium felszívódását, így megelőzi a csontritkulást. 50 felett mindenkinek hasznos lenne naponta mézet fogyasztania.

Migrén - egy evőkanálnyi mézet oldj fel fél pohár meleg vízben. Apránként kortyolgasd el, amikor épp rád törne a migrén, és ha szükséges, ismételd meg 20 perccel később.

 

Prosztatagyulladás - a méz propoliszt is tartalmaz. Egyrészt ezzel is magyarázható a fertőtlenítő, gyulladásgátló, nyugtató és fájdalomcsillapító hatása.
A mézben levő virágpor prosztatint tartalmaz, ezért az a dülmirigy (ismertebb nevén prosztata) gyulladás megelőzésére vagy annak gyógyítására alkamas.

 

Szemgyulladás - egy rész mézet oldj fel egy rész meleg vízben. Amikor kihűlt, ezzel borogasd a szemed.

Hosszú élet - érdekes tény, hogy a méhészek között fordul elő a legkevesebb rákos és izületi gyulladásos megbetegedés az összes szakma közül az egész világon. A rendszeres mézfogyasztók pedig a leghosszabb életű emberek közé tartoznak.

Köhögés elleni szirup mézből - alaposan keverj össze 15 dkg mézet és két citrom levét. Tedd kisebb üvegekbe, zárd le, és használd szükség szerint.

 

Égési sérülések - kend be bőségesen mézzel a megégett bőrfelületet.Lehűti, nyugtatja, fertőtleníti, és gyors gyogyulást eredményez (hosszú ideig tartó sebesedés nélkül).

Kapcsolódó kép

Az Apiterápia                 

  Az apiterápia nem más, mint a méhek által készített anyagokból előállított vagy általuk készített termékekkel való gyógyítás. Az emberiséggel egyidős. Nem csak a mézről van itt szó, hiszen a méhek még egy csomó dolgot készítenek a mézen kívül, amit mi, emberek bátran használhatunk egészségünk megóvása érdekében! Minden, ami a méhkaptárból forgalomba kerül teljesen természetes anyag és nagyon egészséges: különböző mézfajták, lépesméz, virágpor (pollen), propolisz (méhszurok), méhpempő, méhviasz, méhméreg.

  A méz legismertebb tápláló és gyógyító hatása az erősítés.

  A kimerültséget gyorsan, hatékonyan meg lehet szüntetni mézzel.

  Száj- és garatgyulladásnál naponta egy kanál mézet kell fogyasztani, sokáig a szájban tartva, lassan  elszopogatva.  

 A sűrű, kristályos méz mandulagyulladásnál baktériumölő, gennyeltávolító és gyulladáscsökkentő hatású.

  A méz stabilizálja a gyomor savháztartását. Segíti az emésztést.

  Enyhe hashajtó hatása az idősek, és ülő foglalkozásúak számára kedvező.

  Segít a májnak méregteleníteni mérgezés, műtéti altatás után. A szervezet saját mérgei ellen is hatékony.

  A terhességi vészes hányás káros következményei ellen is jó, ha mégis kihányná a kismama, akkor a mézoldatot be­öntés formájában is be lehet juttatni a szervezetbe.

  A fémmérgezések (ólom), kolera, vérhas, többféle tífusz és szalmonella gyógyításánál jó kiegészítő.

  A méz jó a májon kívül a vesére, a húgyhólyagra és a hasnyálmirigyre. Ezért a cukorbetegek — engedélyezett szénhidrát-beviteli határain belül — mézet fogyaszthatnak.

  S ikeresen alkalmazzák koronáriás vérellátási zavarok, szívritmuszavarok, szívizomgyulladások, fertőzések után.

  Egyiptomban a terhesség okozta magas vérnyomás és ödéma kezelésére is sikerrel adták.

  A méz baktériumellenes, nyálkaoldó, érzéstelenítő, gyulla­dásellenes, biológiailag immunizáló, regeneratív, szívser­kentő, nyugtató.

Képtalálat a következÅ‘re: „apiterápia”
 

A méz és fahéj: egy nyerő páros együttes hatásai

Már évszázadok óta használatos betegségmegelőzésre, de hatékonysága nagymértékben függ attól, hogy milyen életmóddal, fizikai tevékenységgel és élelmiszer fogyasztással párosul.

  Számos kutatás igyekezett korábban is utánajárni, mennyire egészséges a méz és a fahéj kombinációja, mert jóllehet a fahéjat mezopotámiai ékírásos szövegek is gyógynövényként említik, mégis, konkrét hatásairól igen kevés tudományos bizonyíték van, ellenben sok ellentmondás. Az utóbbi évek viszont egyre több részletező tudományos szintű kutatást tud maga mögött e témában. Spanyol szakemberek a fahéj influenza-vírustörzsek elleni jótékony hatását mutatták ki. Indiai és japán tanulmányok igazolták, mézbe kevert fahéjjal megakadályozható a túlzott bélgáz-termelődés. Hatásosnak tűnik húgyhólyag-fertőzések kezelésére. A Koppenhágai Egyetemen néhány éve megerősítették: a vízben oldott fahéjas mézes keverék enyhíti az ízületi fájdalmakat. Vitalizál, vírusölő hatású, továbbá hasznosnak bizonyul néhány idegrendszeri eredetű betegség kezelésében. A Fairlawni Egészségtudományi Kutatóközpont (Centre for Applied Health Sciences) szakemberei szerint pedig a vízzel vegyített fahéj jó eséllyel csökkenti a szívbetegségek kockázatát. Ausztrál és japán eredmények is rámutattak, többfajta rákos megbetegedésben szenvedők fájdalmait képes enyhíteni napi pár kanál méz némi fahéjjal.
  A jövő méz- és fahéjkutatóira ugyanakkor még sok munka vár, ugyanis az is kiderült, hogy a túlzott fahéjbevitel vérrögösödést, máj- és vesekárosodást okozhat. Több amerikai szervezet küzd azért, hogy a fahéj különféle összetevőinek és hatásainak mind pontosabb megismerését követően a jövőben azokat hivatalosan is hatóanyagként lehessen alkalmazni.

A kanadai World News hetilap egyik számában jegyzéket készített azokról a betegségekről, amelyek mézzel és fahéjjal kezelhetők. Többek között felerősíti az immunrendszert, megvéd a vírusoktól, baktériumoktól, erőssé, munkabíróvá tesz...

Szívbetegség: A mézet keverje össze törött fahéjjal, és lekvár helyett ezt kenje a kenyérre. Fogyassza rendszeresen. Csökkenti a koleszterinszintet, és véd az infarktus ellen. Akik már átestek infarktuson, és rendszeresen fogyasztják ezt a a keveréket, nagy az esélyük arra, hogy következő roham nem, vagy csak később következik be. Ezen kívül könnyíti a légzést és erősíti a szív munkáját. Amerikában és Kanadában ezzel gyógyítják azokat a betegeket, akiknek koruk miatt ereik már nem annyira rugalmasak. A méz és a fahéj visszaadja az erek rugalmasságát.

Artritisz: Az ízületi kopásban szenvedő betegek reggel, délben és este egy pohár meleg vízbe tegyenek két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. A krónikus artritisztől is megszabadulhatnak, ha rendszeresen fogyasztják. A copenhaveni egyetemen végzett felmérés szerint 200 beteg közül az ital fogyasztása után 73 beteg teljesen megszabadult a fájdalomtól, és azok, akik nem tudtak járni, fájdalom nélkül közlekedtek.
Hólyagfertőzés: Egy pohár langyos vízbe tegyen két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. Megszünteti a húgyhólyag és a húgyutak fertőzését.
Fogfájás: Öt kanál mézet keverjen össze egy kanál törött fahéjjal, naponta háromszor tegyen a masszából a fájós fogra. A fájdalom elmúlik.
Koleszterinszint: Két kanál mézet és három teáskanál törött fahéjat keverjen össze 2 dl forró vízzel. Két órán belül 10 százalékkal csökkenti a koleszterinszintet. Ha naponta háromszor alkalmazza, a krónikus magas koleszterinszint lecsökken. Ha naponta fogyaszt mézet, megakadályozza a koleszterinszint emelkedését.
Megfázás: Ha gyakran megfázik, három napon keresztül naponta háromszor egyen egy kanál mézet és negyed kanál törött fahéjat. Gyógyítja a megfázást, a krónikus köhögést és megtisztítja a légcsövet.
Gyomorpanaszok: A méz és a törött fahéj keveréke gyógyítja a gyomorfájdalmat és megakadályozza a gyomorfekély kialakulását.
Az immunrendszer erősítése: A méz és a fahéj rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszert, védi a szervezetet a vírusok, baktériumok ellen. A mézben nagyon sok vitamin és vas van. Rendszeres használata erősíti a fehér vérsejteket a baktériumokkal és a vírusokkal folytatott harcban.
Nehéz gyomor: Egy kanál fahéj 2 kanál mézzel keverve megakadályozza a gyomorsav túlzott termelődését.
Nátha: Spanyol tudósok rájöttek, hogy a méz olyan természetes anyagokat tartalmaz, amelyek megölik a nátha baktériumtörzseit.
Pattanás: Három kanál mézet és egy kanál fahéjat keverjen össze. Lefekvés előtt kenje be vele a pattanásokat, majd mossa le meleg vízzel. Ha naponta elvégzi ezt a műveletet, egy héten belül eltűnnek a pattanások.
Bőrfertőzés: A méz-fahéj páros gyógyítja az ekcémát, az övsömört és a bőrfertőzés minden formáját.
Fogyás: Reggel éhgyomorra fél órával a reggeli előtt, este pedig lefekvés előtt igyon meg egy mézes fahéjas italt. Rendszeres fogyasztása csökkenti a súlyt a rendkívül kövérek esetében is. Még akkor is megakadályozza a zsír lerakódását, ha nagyon zsíros ételeket fogyaszt.
Krónikus fáradtság: A testi erőt legjobban, a mézben lévő cukor regenerálja. A mézet és fahéjat fogyasztó idős emberek erősebbek és mozgékonyabbak. Ha délután három óra körül fogyasztunk el ilyen italt, egy héten belül helyreáll a szervezet vitalitása.

 

 

 

 

 

Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!